BARCELONA’LI ARDA TURAN

Arda Turan’ın başarısını duymayan kalmadı Türkiye’de.
İmza törenini naklen izledim. Bir Türk olarak çok gururlandım.
Galatasaraylı olsaydım oğluma Arda adını koyardım. O kadar gurur verici.
Hatırlıyorum da Arda Galatasaray’da oynarken onun için eski hakemlerin bazıları TV programlarında asılsız iddialarda bulunmuş ve küçümseyecek yorumlar yapmıştı.
İsim vermeyeyim, eski hakem ve futbolculardan birisi çok sex yaptığı için Arda’nın çabuk sakatlandığını bir  spor programında bas bas bağırmıştı. O kadar yüksek sesle ve ateşli bağırıyordu ki kendi bile inanmıştı buna.
Eski hakemlerden,hani şu kırmızı kart göstermesi gerekirken göstermeyen şahıs, “Arda Barcelona’da idmana çıkamaz” ve “Arda Barcelona’nın stadına ancak seyirci olarak gidebilir” demişti. İzlemek için tıklayın . Büyük lokma ye büyük laf konuşma lafının cuuuk diye oturduğu bir an’dır o an.
Biz bu gereksiz eleştirilerle kimleri gücendirdik,kimleri bu ülkeden kaçırdık.
Kamuoyundan ricam, artık gereksiz konuşmalardan uzaklaşmanız ve yapıcı bir dil kullanmanızdır. Görünen köy klavuz istemez. Yaptığınız eleştiriler,sizler dünya kadar para alsanızda, 5 kuruş etmez.
Ağzı olanın konuştuğu bir ülkede tüm gereksiz eleştirilere kulak tıkayan Arda sadece işine baktı,sadece hayallerine odaklandı.
Sonuç?
Barça ile rekor bir bonservis ücreti(41 Milyon Euro) karşılığında 5 yıllık bir kontrat.
Eğer ki Arda bu gereksiz ve abartılı eleştirile cevap verseydi odağını futbolun dışına çıkaracak,futbola olan konsantrasyonu düşecek ve istikrarsız bir tablo çizecekti. Adeta ben futbolumla yanıt vereceğim der gibi sadece futbolunu oynadı ve meyvelerini toplamaya başladı. Röportajında Barcelona hayalimi beni tanıyan herkes bilir demişti. Hayallerinden hiç vazgeçmeyen birisinin arzu ettiği yerde olması için neler yapması gerektiğini tüm Türkiye’ye göstermiş oldu. Geleceğin futbolcularının örnek alacağı,yeni bir isim daha var artık. Messi’yi,Ronaldo’yu örnek almanıza gerek yok. Sizinle aynı havayı solumuş,aynı suyu içmiş ve aynı dili konuşan bir model var. Onun adı Arda Turan.
Başarılarının devamını dilerim Arda.

4 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir