KOL YOK BACAK YOK ENDİŞE YOK

Bir insan düşünün; kolları yok,ayakları yok,(sadece küçücük bir ayacığı var).

Bu insan üniversite bitiriyor,golf oynuyor,balık tutuyor,sörf bile yapıyor. Mesleğine gelince kendisi bir Finans Planlama Uzmanı.Ayrıca hayat öyküsünü anlattığı seminerler veriyor.Tüm noksanlıklara rağmen 33 yaşında hayat dolu,hiçbir engeli engel olarak görmeyen tam bir başarı abidesi.Onun fotoğraflarını gördüğünüzde hep güldüğünü hemen farkedersiniz.

Dünya da çok az rastlanan bir hastalık onun ki; adı Tetra Amelia. Bu hastalığına rağmen kitap yazıyor,insanlarla etkileşimi çok iyi. Hayatını tek başına devam ettirebiliyor,her şeyden önemlisi hayatından zevk alıyor ve sahip olduğu her niğmetin  farkında bir insan. Eğer ki yeryüzünde olumuzluk, başarısızlık veya engel diye bir şey olsaydı ismini en son vereceğim bu güçlü adam bir çok insan tarafından biliniyor olmazdı.

Engelse onda vardı,şanssızlıksa en kötüsü onun hayatındaydı. Ama o bir çok insanın göremediğini gördü ve tüm bu olumsuzlukların iyi tarafını görerek hayata tutundu ve başardı.Hayat bardağın dolu tarafını görebilme sanatıdır.

Bardağın dolu tarafını görebildikçe ayakta kalabiliriz.Engel hayatımızın her anında vardır.Engelleri engel olarak değil,aşılması gereken bir bariyer olarak gördüğünüz ve sahip olduklarınızı en iyi şekilde değerlendirdiğiniz sürece hayatta başarılı ve mutlu olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Bu arada bu kişinin adı Nick Vujicic.

12 comments

    1. daha güçlü ve sabırlı olmanın sonucunu da başarılı olarak alıyorlar. bu tür insanları tebrik etmek ve desteklemek gerekir.

  1. Bu hikayeyi biliyorum hatta bir videosunu da izlemiştim eğer aynı kişiyse. Her şeye rağmen hayata gülümseyerek bakabiliyor, ne kadar güzel ve örnek almamız gereken bir hayat enerjisine sahip. Paylaşım için teşekkürler; her şeye rağmen pozitif olabilmeyi, mutluluğu hatırlattınız. Sevgiler…
    http://duygugoker.blogspot.com/

    1. Burda hayatının çok kısa bir özetini paylaştım. videolarında ve kitaplarında ne gibi zorluklar yaşadığını ve nasıl üstesinden geldiğini daha detaylı anlatmış. Örnek alınacak bir insan Nick Vujicic

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir