SEN BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ

Tarih 24 Mayıs 2014.

Yer Portekiz’in Lizbon Şehri.

Madrid şehrinin 2 ezeli rakibi Atletico Madrid ve Real Madrid, Şampiyonlar Ligi finalinde kapışıyor. Dk 36, Atletico Madrid Diego Godin’le 1-0 öne geçiyor. İlk yarı bu skorla bitiyor,ikinci yarı yine bu skorla devam ederken 90. dakikaya giriliyor. Yardımcı hakem tabelasını kaldırıyor ve 5 dk uzatma olduğunu tüm izleyicilere gösteriyor. Artık herkes kupayı Atletico Madrid’in kazanacağını düşünürken dakika 90+2 de  Real Madrid bir korner kazanıyor. Korneri kullanıyor ve bir kafa…..

Sonra ne mi oluyor?

Goooooooool.

Maçın uzatma dakikalarında Sergio Ramos düzgün bir kafa vuruşuyla topu ağlarla buluşturuyor ve daha bitmedi, bu işin uzatmaları var diyor. Maç 30 dakika uzamaya gidiyor.

Ancak ben hiç uzatmayacam.

Maç sonucu: Atletico Madrid 1- Real Madrid 4. Kupa Real Madrid’in.

Şuanda hayatlarının en önemli virajını geçmeye uğraşan öğrenciler Haziran ayının son haftalarında LYS’lere girecekler. Herkesin bildiği üzere LYS’ler YGS’den daha fazla bir puan değerine sahip. O yüzden öğrencilerin yapması gereken Real Madrid gibi maçın son saniyelerine kadar maça asılmak. Ancak asılmaktan önce bu sınavları iyi değerlendirirlerse hedeflerine ulaşabileceklerine inanmaları gerekir. Real Madrid takımı kupayı kaldıracaklarına inanmasaydı, artık rüya, bitti buraya kadarmış deselerdi kupayı kazanacak direnci göstermeyecek ve 90+2 de gelen o golü bulamayacaktı.

Kimileri maçın 90 dk olduğunu unutur.

Kimileri maçın 90 dk olduğunu düşünür.

Kimileri ise maçın 90 dakikadan çok daha fazla olduğunu dikkate alır.

LYS’ler düşündüğünüzden çok daha fazla katkı sağlayabilir. LYS sayesinde sıralamasını yükselten ve düşüren öğrencilerin olması bu sınavların etkisini gözler önüne seriyor.Size sunacağı katkıyı görmek için vazgeçmek yerine sadece tek bir şey yapın.

 Elinizden gelenin en iyisini.

Zamanınızı daha iyi planlayın,daha verimli çalışın,düşüncelerinizi ve duygularınızı kontrol altına alın.

Ancak,bundan önce sıralamanızı daha da yükseltebileceğinize. İNANIN.

Çalıştıklarınızın karşılığını fazlasıyla alacağınıza İNANIN

Kısacası başaracağınıza İNANIN:

Unutmayın!

(Sınav sona erene kadar)Siz bitti demeden asla bitmez.

Herkese başarılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir