TFF PSİKLOJİK PERFORMANS DANIŞMANLIĞI TALİMATNAMESİ

TFFÖnceki haftalarda Türkiye Futbol Federasyonu’nun 3 yıldır düzenlemiş olduğu Psikolojik Performans Danışmanlığı Eğitimi hakkında bilgi veren bir yazı paylaşmıştım. Email veya telefonla bana dönen kişilerin sorularını yanıtlamaya çalıştım. Haklı olarak içine girmek istedikleri sektörün ne olduğunu,çalışma koşullarını,şartlarını,görevlerini ve eğitimin nasıl devam edeceğini öğrenmek istediler. Gelecekte farklı kulüplerde aynı amaç  için çalışacağımız kişilerin kafalarındaki soruların yanıt bulması için nasıl farklı bir yol izleyebilirim diye düşünürken aslında bu sektörün içinde bulunan herkesin bilmesi gereken ilgili talimatnameyi bulup onlarla paylaşmanın yerinde bir fikir olduğunu düşündüm. Dikkat edilirse başvurularda TFF Sağlık Ekiplerinin Yapılanmaları ve İşleyişleri Talimatı çerçevesinde açılan kursa;  diye bir ibare var.
Yani alınan her karar bir bakıma bu talimatnameye göre alınmış. İlgilenen arkadaşların bu talimatnameyi inceleyerek daha kesin ve detaylı bilgi sahibi olacağını düşünerek yazının sonuna ekledim. 

Daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar indirerek okuyabilirler. 
Sorularınız olursa Bir Cevap Yazın kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede dönmeye çalışırım.

Saglik-Ekiplerinin-Yapilanmalari-ve-İsleyisleri-Talimati

4 comments

  1. mrb tuğrul. futbol kulüplerin altyapısında çalışmak için verilen bir eğitim. 3 modüllük bir eğitimden oluşuyor. bunu tamamlayan katılımcılar bir sınava giriyor sınavı geçenler psikolojik performans danışmanı olarak çalışabiliyor. Her bir eğitim yılda birdefa yapılıyor. Yani birisini kaçırınca bir sene beklemek zorunda kalırsın,benim gibi. Ayrıca her bir eğitimin ücreti 500 tl.

  2. bence her ikiside özenle yazılmalı ilk başta. özgeçmişte eğitim konusunda yaptığınız tüm çalışmalar olmalı,önyazı da ise bu kursu bitirdikten sonra gerçekleştirmek istediğiniz hedefleriniz olmalı. Bu eğitimi düzenleyenler bu sektörde çalışmayı kafasına koyan ve başarılı olmak isteyen kişileri seçmek isteyeceklerdir mutlaka.

  3. kursa katılım sebebini konu alan önyazı ve özgeçmiş isteniyor.. Bir seçim olacak anlaşılan.. Tercih edilmek için bu yazıyı nasıl yazmalıyım sizce

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir